Seime - stringančios diskusijos dėl apribojimų įsigyjant loterijos bilietus

Lietuvos Respublikos Seimas siekia priimti įstatymą, kuriuo asmenims iki 16 metų būtų uždrausta dalyvauti įvairiose loterijose ir įsigyti jų bilietus.

Dar 2018 metų vasarį Seime buvo registruotos pataisos, kuriomis siekiama įvesti šiuos apribojimus, tačiau ryškesnio progreso pasiekti kol kas nepavyksta.

Nors Ramūnas Karbauskis ir Andrius Palionis tikina, kad tokios pataisos yra svarbios ir jų net reikalauja tėvai, Seimo Europos teisės departamentas, parengtoje išvadoje pastebi, kad tai gali pažeisti tam tikras žmonių laisves.

„Siūlomas draudimas galėtų būti pateisinamas priežastimis apsaugoti visuomenės interesus ir turėtų būti laikomas atitinkančiu proporcingumo principus, jei siekiamo tikslo neįmanoma pasiekti mažau ribojančiomis priemonėmis“, – rašoma išvadoje.

Teisininkai taip pat pastebi, kad tokios pataisos pažeistų Civilinį kodeksą, kuriame numatoma galimybė asmenims iki 14 metų sudaryti smulkius sandorius, gaunant iš jų naudą.

Tai ne pirmas kartas, kuomet Lietuvoje bandoma apriboti galimybę įsigyti loterijos bilietus – pirmas toks pataisos siūlymas buvo užregistruotas dar 2014 metais.