Sutartų rungtynių lažybų skandalas Lietuvoje

Ir taip gana niūrią Lietuvos futbolo padangę apgaubė dar pilkesnis debesis.

Ketvirtadienį Lietuvos futbolo federacija (LFF) surengė neeilinę spaudos konferencijoje, kurioje turėjo būti aptarti galimai sutartų rungtynių atvejai. Vis tik turbūt niekas nesitikėjo, kad po surengtos konferencijos Lietuvos aukščiausios futbolo lygos žemėlapyje neliks dviejų pajūrio klubų – „Palangos“ ir „Atlanto“ – kurie dėl dalyvavimo sutartose rungtynėse buvo pašalinti ne tik iš A lygos, tačiau kitą sezoną negalės kovoti ir antrajame šalies futbolo divizione.

Taip pat įtarimai pareikšti penkiolikai futbolininkų, kurie rungtyniavo šiuose klubuose. Jiems skirtos diskvalifikacijos nuo 6 iki 12 mėnesių, o taip pat gresia bausmės pagal baudžiamąjį kodeksą.

Be viso to, klubai sulaukė ir Lietuvos mastais įspūdingų baudų - „Atlantas“ turės sumokėti 30 tūkst., o „Palanga“ net 42 tūkst. eurų.

„LFF kartu su UEFA yra pasiruošusi kovoti su manipuliacijomis siekiant paveikti rungtynių rezultatą. Mes laikomės nulinės tolerancijos ribos ir esame pasiruošę užkirsti kelią sutartoms varžyboms. Mūsų tikslas yra išsaugoti sąžiningo žaidimo esmę bei užtikrinti futbolo gerbėjų bei suinteresuotų šalių pasitikėjimą“, – spaudos konferencijoje kalbėjo LFF prezidentas Tomas Danilevičius.

Nors buvo pranešta, kad likę penki A lygos klubai įtarimų dėl sutartų rungtynių nesukėlė, tokių atvejų buvo užfiksuota Pirmoje lygoje, tačiau apie konkrečias komandas konferencijoje kalbėta nebuvo.